Grillezett zöldségek balzsamecetes mázzal
írta: Bácsalmási Katalin
Unod már a szokványos grill zöldség köretet? Próbáld ki ezt a receptet, mely a balzsamecetes máznak köszönhetően egyszerre friss és kényeztető. Tökéletes köret vagy vegetáriánus fogás, mely tele van vitaminokkal és ásványi anyagokkal, így még az őszi nátha ellen is bevethető.
Hozzávalók:
- 8-10 szár zöld spárga
- 1 db piros kaliforniai paprika kockázva
- 1 fej lilahagyma
- 1 db sárga kaliforniai paprika kockázva
- 1 db kisebb sütőtök
- 2 db cukkíni
- 2 evőkanál olívaolaj
- ízlés szerint só és bors
- 1 teáskanál dijoni mustár
- 0,5 csésze balzsamecet
- 2 teáskanál méz vagy juharszirup
Elkészítés:
1. Melegítse elő a Pellet Joe-t közepes-magas hőmérsékletre (kb. 400 °F / 200 °C).
2. Egy nagy tálban keverje össze a szeletelt cukkinit, sütőtököt, paprikát, lilahagymát és spárgát olívaolajjal. Győződjön meg arról, hogy az összes zöldség egyenletesen be van vonva. Ízesítse sóval és borssal.
3. Helyezze az előkészített zöldségeket közvetlenül a grillrácsra. Ha szeretné, használhat grill serpenyőt vagy kosarat, hogy a kisebb darabok ne essenek át a rácson.
4. Grillezze a zöldségeket körülbelül 8-10 percig, időnként megfordítva, amíg meg nem puhulnak és szép grillnyomok nem keletkeznek rajtuk. A főzési idő a zöldségek vastagságától függően változhat.
5. Míg a zöldségek sülnek, készítse el a balzsamecetes öntetet. Egy kis serpenyőben keverje össze a balzsamecetet, a mézet vagy juharszirupot, a dijoni mustárt, a sót és a borsot. Forralja fel az öntetet, majd vegye le a tűzről.
6. Hagyja a balzsamecet-mártást 8-10 percig forrni, időnként megkeverve, amíg besűrűsödik. Vegye le a tűzről és tegye félre.
7. Miután a zöldségek megsültek, tegye őket egy tálalóedénybe. Öntözze meg a zöldségeket a balzsamecetes mázzal. A zöldségeket díszítheti apróra vágott friss fűszernövényekkel (például bazsalikommal, petrezselyemmel vagy kakukkfűvel), pár szem koktélparadicsommal vagy morzsolhat rá egy kevés kecskesajtot, hogy még ízletesebb és látványosabb legyen az étel. Jó étvágyat!